FL1M-12CA-1-G24V
Contact Now
FL1M-12CA-1-G24V
Category : Optoelectronics Panel Indicators, Pilot Lights
Ratings : AC/DC
Termination Style : Screw Terminal
Current : 20mA
Millicandela Rating : 8000 ~ 10000mcd
Panel Cutout Dimensions : 0.47" (12.00mm)
Type : LED
Panel Cutout Shape : Round
Lens Style : Round with Flat Top
Viewing Angle : 150°
Wavelength - Peak : -
Lamp Color : Green
Package : Bulk
Lens Color : Green
Product Status : Active
Ingress Protection : IP65
Features : -
Lens Size : 17.00mm Dia
Lens Transparency : -
Series : FL1M
Mfr : Mallory Sonalert Products Inc.
Voltage : 24V
Description : LED GRN 12MM NUT 24VAC/DC STK
Model Number : FL1M-12CA-1-G24V
Contact Now
LED Panel Indicator Green 150° 24V 20mA Screw Terminal