M22-CR-24A
Category : Optoelectronics Panel Indicators, Pilot Lights
Ratings : AC/DC
Termination Style : -
Current : 8mA
Millicandela Rating : -
Panel Cutout Dimensions : 0.88" (22.35mm)
Type : LED
Panel Cutout Shape : Round
Lens Style : Square with Flat Top
Viewing Angle : -
Wavelength - Peak : -
Lamp Color : Red
Package : Bulk
Lens Color : Red
Product Status : Active
Ingress Protection : IP65
Features : -
Lens Size : 25.60mm
Lens Transparency : Diffused
Series : M22
Mfr : Omron Automation and Safety
Voltage : 24V
Base Product Number : M22-CR
Description : PILOT LIGHT SQUARE RED 24VAC/DC
Model Number : M22-CR-24A
Contact Now
LED Panel Indicator Red Diffused 24V 8mA