155124RV73200
Contact Now
155124RV73200
Category : Optoelectronics LED Indication - Discrete
Wavelength - Dominant : 571nm Green, 624nm Red
Millicandela Rating : 30mcd Green, 60mcd Red
Package / Case : 2-SMD, Side View
Current - Test : 20mA Green, 20mA Red
Mounting Type : Surface Mount, Right Angle
Height (Max) : 1.00mm
Lens Style : Rectangle with Domed Top
Viewing Angle : 120°
Wavelength - Peak : 573nm Green, 632nm Red
Configuration : Common Anode
Package : Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Size / Dimension : 3.20mm L x 1.50mm W
Lens Color : Colorless
Voltage - Forward (Vf) (Typ) : 2.1V Green, 2V Red
Product Status : Active
Features : -
Lens Size : 2.20mm x 1.00mm
Lens Transparency : Clear
Color : Green, Red
Series : WL-SBSW
Supplier Device Package : 2-SMD
Mfr : Würth Elektronik
Description : LED GRN/RED CLEAR 2SMD R/A
Model Number : 155124RV73200
Contact Now
Green, Red 571nm Green, 624nm Red LED Indication - Discrete 2.1V Green, 2V Red 2-SMD, Side View