SAW8WA2A-L35M40-CA
Contact Now
SAW8WA2A-L35M40-CA
Category : Optoelectronics White LED Lighting
Flux @ 85°C, Current - Test : -
Package / Case : 1411 (3528 Metric)
Current - Test : 40mA
CCT (K) : 5000K (4700K ~ 5300K)
Current - Max : 45mA
Flux @ 25°C, Current - Test : 128lm (116lm ~ 140lm)
Viewing Angle : 120°
Thermal Resistance of Package : 23°C/W
Package : Tape & Reel (TR)
Size / Dimension : 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Voltage - Forward (Vf) (Typ) : 32.5V
CRI (Color Rendering Index) : 80
Product Status : Active
Height - Seated (Max) : 0.028" (0.70mm)
Mounting Type : Surface Mount
Color : White, Cool
Series : Acrich
Supplier Device Package : SMD
Lumens/Watt @ Current - Test : 98 lm/W
Mfr : Seoul Semiconductor Inc.
Base Product Number : SAW8WA2
Description : LED ACRICH COOL WHITE 5000K 2SMD
Model Number : SAW8WA2A-L35M40-CA
Contact Now
LED Lighting Acrich White, Cool 5000K (4700K ~ 5300K) 32.5V 40mA 120° 1411 (3528 Metric)