CL220K4-G
Category : Integrated Circuits (ICs) Power Management (PMIC) Current Regulation/Management
Function : Current Regulator
Product Status : Active
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Sensing Method : High-Side
Series : -
Mfr : Microchip Technology
Supplier Device Package : TO-252, (D-Pak)
Current - Output : 20mA
Operating Temperature : -40°C ~ 125°C
Package / Case : TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Voltage - Input : 5V ~ 220V
Base Product Number : CL220
Accuracy : -
Description : IC CURRENT REGULATOR TO252
Model Number : CL220K4-G
Contact Now
Current Regulator Regulator High-Side 20mA TO-252, (D-Pak)