72V221L15JI8
Contact Now
72V221L15JI8
Category : Integrated Circuits (ICs) Logic FIFOs Memory
Package / Case : 32-LCC (J-Lead)
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
Memory Size : 9K (1K x 9)
DigiKey Programmable : Not Verified
Function : Synchronous
Current - Supply (Max) : 20mA
Data Rate : 66.7MHz
Programmable Flags Support : Yes
Package : Tape & Reel (TR)
FWFT Support : No
Product Status : Obsolete
Bus Directional : Uni-Directional
Access Time : 10ns
Expansion Type : Depth, Width
Mounting Type : Surface Mount
Series : 72V
Supplier Device Package : 32-PLCC (14x11.46)
Mfr : Renesas Electronics America Inc
Voltage - Supply : 3 V ~ 3.6 V
Base Product Number : 72V221
Retransmit Capability : No
Description : IC FIFO SYNC 1KX9 10NS 32PLCC
Model Number : 72V221L15JI8
Contact Now
Synchronous FIFO 9K (1K x 9) Uni-Directional 66.7MHz 10ns 32-PLCC (14x11.46)