72V275L10TFI8
Contact Now
72V275L10TFI8
Category : Integrated Circuits (ICs) Logic FIFOs Memory
Function : Synchronous
Product Status : Last Time Buy
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tape & Reel (TR)
Series : 72V
FWFT Support : Yes
Data Rate : 100MHz
Supplier Device Package : 64-TQFP (10x10)
Memory Size : 576K (32K x 18)
Mfr : Renesas Electronics America Inc
Current - Supply (Max) : 60mA
Expansion Type : Depth, Width
Voltage - Supply : 3 V ~ 3.6 V
Access Time : 6.5ns
Package / Case : 64-LQFP
Bus Directional : Uni-Directional
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
Programmable Flags Support : Yes
Retransmit Capability : Yes
Description : IC FIFO SYNC 32KX18 6.5NS 64QFP
Model Number : 72V275L10TFI8
Contact Now
Synchronous FIFO 576K (32K x 18) Uni-Directional 100MHz 6.5ns 64-TQFP (10x10)