ICD-A-100-CAN1-12
Contact Now
ICD-A-100-CAN1-12
Category : Sensors, Transducers Current Sensors
Response Time : -
Product Status : Active
Sensor Type : Current Sensor
Mounting Type : Chassis Mount
Package : Tray
Output : CAN Bus
Series : ICD
Sensitivity : -
Linearity : ±0.1%
Mfr : Isabellenhuette USA
Polarization : Bidirectional
Current - Supply (Max) : 50mA
Frequency : -
Voltage - Supply : 5.5V ~ 26V
Package / Case : Module
Current - Sensing : ±100A
Number of Channels : 1
Operating Temperature : -40°C ~ 105°C
For Measuring : DC
Accuracy : ±0.8%
Description : CURRENT SENSOR - ISA-SCALE DC CO
Model Number : ICD-A-100-CAN1-12
Contact Now
Current Sensor ±100A 1 Channel Current Sensor Bidirectional Module