ACS770ECBTV-250B-PFF-T
Contact Now
ACS770ECBTV-250B-PFF-T
Category : Sensors, Transducers Current Sensors
Response Time : 4.6µs
Product Status : Active
Sensor Type : Hall Effect, Open Loop
Mounting Type : Through Hole
Package : Bulk
Output : Ratiometric, Voltage
Series : ACS770
Sensitivity : -
Linearity : ±1%
Mfr : Allegro MicroSystems
Polarization : Bidirectional
Current - Supply (Max) : 15mA
Frequency : DC ~ 120kHz
Voltage - Supply : 4.5V ~ 5.5V
Package / Case : 5-CB Formed Leads, PFF
Current - Sensing : 250A
Number of Channels : 1
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
For Measuring : AC/DC
Accuracy : -
Description : ACS770 - HALL-EFFECT-BASED LINEA
Model Number : ACS770ECBTV-250B-PFF-T
Contact Now
Current Sensor 250A 1 Channel Hall Effect, Open Loop Bidirectional 5-CB Formed Leads, PFF