HTZ260G14K
Contact Now
HTZ260G14K
Part Number : HTZ260G14K
Manufacturer : Wickmann / Littelfuse
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : HTZ260G14K.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : HTZ260G14K More Information
Case/Package : Module
Forward Voltage : 16 V
Max Reverse Voltage (DC) : 14 kV
Max Operating Temperature : 180 °C
Peak Non-Repetitive Surge Current : 200 A
Products Category : Discrete Semiconductor - Diodes - Rectifiers - Arrays
Qty : 29 In Stock
Applications : Building automation Data center & enterprise computing PC & notebooks
Packaging : Box
Number of Pins : 3
Reverse Voltage : 14 kV
Average Rectified Current : 4.7 A
Min Operating Temperature : -40 °C