HTZ160C17K
Contact Now
HTZ160C17K
Part Number : HTZ160C17K
Manufacturer : Wickmann / Littelfuse
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : HTZ160C17K.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : HTZ160C17K More Information
Case/Package : Module
Forward Voltage : 12 V
Max Reverse Voltage (DC) : 16.8 kV
Max Operating Temperature : 180 °C
Peak Non-Repetitive Surge Current : 100 A
Products Category : Discrete Semiconductor - Diodes - Rectifiers - Arrays
Qty : 842 In Stock
Applications : Appliances Power delivery Mobile phones
Packaging : Box
Number of Pins : 3
Reverse Voltage : 16.8 kV
Average Rectified Current : 1.7 A
Min Operating Temperature : -40 °C