DF13-2P-1.25DS(50)
Contact Now
DF13-2P-1.25DS(50)
Product Category : Headers & Wire Housings
Mounting Style : -
Number of Positions : 2 Position
Contact Plating : Tin
Termination Style : Through Hole
Number of Rows : 1 Row
Packaging : Tube
Contact Gender : Pin (Male)
Series : DF13
Type : Shrouded
Pitch : 1.25 mm
Product : Headers
Manufacturer : Hirose Connector
Description : Headers & Wire Housings 1.25MM RA PIN HEADER 2P THRU HOLE GOLD