LM3703XCBP-308
Contact Now
LM3703XCBP-308
Part Number : LM3703XCBP-308
Manufacturer : Rochester Electronics
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : LM3703XCBP-308.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : LM3703XCBP-308 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Type : Simple Reset/Power-On Reset
Reset : Active High
Reset Timeout : 140 ms
Watchdog Timer : No
Max Supply Voltage : 5.5 V
Max Operating Temperature : 85 °C
Max Reset Threshold Voltage : 3.1 V
Number of Voltages Monitored : 1
Products Category : Integrated Circuits (ICs) - PMIC - Supervisors
Qty : 508 In Stock
Applications : Building automation Lighting PC & notebooks
Mount : Surface Mount
Packaging : Tape and Reel
Number of Pins : 9
Threshold Voltage : 3.08 V
Min Supply Voltage : 1.2 V
Min Operating Temperature : -40 °C
Min Reset Threshold Voltage : 3.06 V