MAX6385XS25D3-T
Contact Now
MAX6385XS25D3-T
Part Number : MAX6385XS25D3-T
Manufacturer : Maxim Integrated
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : MAX6385XS25D3-T.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : MAX6385XS25D3-T More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Type : Simple Reset/Power-On Reset
Reset : Active High
Reset Timeout : 140 ms
Watchdog Timer : No
Max Supply Voltage : 5.5 V
Max Power Dissipation : 245 mW
Undervoltage Threshold : 2.44 V
Max Operating Temperature : 125 °C
Max Reset Threshold Voltage : 2.56 V
Number of Voltages Monitored : 1
Products Category : Integrated Circuits (ICs) - PMIC - Supervisors
Qty : 234 In Stock
Applications : Appliances Grid infrastructure PC & notebooks
Mount : Surface Mount
Packaging : Tape & Reel (TR)
Number of Pins : 4
Threshold Voltage : 2.5 V
Min Supply Voltage : 1 V
Overvoltage Threshold : 2.56 V
Operating Supply Current : 7 µA
Min Operating Temperature : -40 °C
Min Reset Threshold Voltage : 2.44 V