MAX6347XR42-T
Contact Now
MAX6347XR42-T
Part Number : MAX6347XR42-T
Manufacturer : Maxim Integrated
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : MAX6347XR42-T.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : MAX6347XR42-T More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Type : Simple Reset/Power-On Reset
Reset : Active High
Reset Timeout : 100 ms
Watchdog Timer : No
Max Supply Voltage : 5.5 V
Max Power Dissipation : 174 mW
Undervoltage Threshold : 4.137 V
Max Operating Temperature : 85 °C
Max Reset Threshold Voltage : 4.263 V
Number of Voltages Monitored : 1
Products Category : Integrated Circuits (ICs) - PMIC - Supervisors
Qty : 603 In Stock
Applications : Appliances Medical Enterprise projectors
Mount : Surface Mount
Packaging : Tape & Reel (TR)
Number of Pins : 3
Threshold Voltage : 4.2 V
Min Supply Voltage : 1.2 V
Overvoltage Threshold : 4.263 V
Operating Supply Current : 500 nA
Min Operating Temperature : -40 °C
Min Reset Threshold Voltage : 4.137 V