X9261US24Z-2.7T1
Contact Now
X9261US24Z-2.7T1
Part Number : X9261US24Z-2.7T1
Manufacturer : Integrated Device Technology (Renesas Electronics America)
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : X9261US24Z-2.7T1.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : X9261US24Z-2.7T1 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Surface Mount
Width : 7.6 mm
Length : 15.6 mm
Interface : SPI
Memory Type : Non-Volatile
Case/Package : SOIC
Max Supply Voltage : 5.5 V
Number of Circuits : 2
Operating Supply Current : 400 µA
Max Operating Temperature : 70 °C
Products Category : Integrated Circuits (ICs) - Data Acquisition - Digital Potentiometers
Qty : 115 In Stock
Applications : Wireless infrastructure Pro audio, video & signage Mobile phones
Taper : Linear
Height : 2.35 mm
Weight : 1.098005 g
Resistance : 50 kΩ
Supply Type : Single
Number of Taps : 256
Min Supply Voltage : 2.7 V
Temperature Coefficient : 300 ppm/°C
Operating Supply Voltage : 5 V
Min Operating Temperature : 0 °C