X9261US24IZ-2.7
Contact Now
X9261US24IZ-2.7
Part Number : X9261US24IZ-2.7
Manufacturer : Integrated Device Technology (Renesas Electronics America)
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : X9261US24IZ-2.7.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : X9261US24IZ-2.7 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Surface Mount
Interface : SPI
Memory Type : Non-Volatile
Number of Taps : 256
Min Supply Voltage : 2.7 V
Temperature Coefficient : 300 ppm/°C
Operating Supply Voltage : 5 V
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Integrated Circuits (ICs) - Data Acquisition - Digital Potentiometers
Qty : 307 In Stock
Applications : Datacom module Grid infrastructure Tablets
Taper : Linear
Resistance : 50 kΩ
Case/Package : SOIC
Max Supply Voltage : 5.5 V
Number of Circuits : 2
Operating Supply Current : 400 µA
Max Operating Temperature : 85 °C