AD8403AR50-REEL
Contact Now
AD8403AR50-REEL
Part Number : AD8403AR50-REEL
Manufacturer : Linear Technology (Analog Devices, Inc.)
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : AD8403AR50-REEL.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : AD8403AR50-REEL More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Surface Mount
Interface : SPI, Serial
Tolerance : 1 %
Memory Type : Volatile
Number of Pins : 24
Quiescent Current : 10 nA
Min Supply Voltage : 2.7 V
Number of Elements : 4
Max Operating Temperature : 125 °C
Products Category : Integrated Circuits (ICs) - Data Acquisition - Digital Potentiometers
Qty : 978 In Stock
Applications : Appliances Grid infrastructure Home theater & entertainment
Taper : Pseudo-Logarithmic
Packaging : Tape & Reel (TR)
Resistance : 50 kΩ
Case/Package : SOIC
Number of Taps : 256
Max Supply Voltage : 5.5 V
Number of Circuits : 3
Temperature Coefficient : 500 ppm/°C
Min Operating Temperature : -40 °C