X9317TM8Z-2.7
Contact Now
X9317TM8Z-2.7
Part Number : X9317TM8Z-2.7
Manufacturer : Integrated Device Technology (Renesas Electronics America)
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : X9317TM8Z-2.7.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : X9317TM8Z-2.7 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Surface Mount
Interface : Serial
Tolerance : 20 %
Memory Type : Non-Volatile
Number of Pins : 8
Max Supply Voltage : 5.5 V
Number of Circuits : 1
Temperature Coefficient : 300 ppm/°C
Operating Supply Voltage : 5 V
Min Operating Temperature : 0 °C
Products Category : Integrated Circuits (ICs) - Data Acquisition - Digital Potentiometers
Qty : 344 In Stock
Applications : Infotainment & cluster Factory automation & control TV
Taper : Linear
Packaging : Bulk
Resistance : 100 kΩ
Case/Package : MSOP
Number of Taps : 100
Min Supply Voltage : 2.7 V
Number of Positions : 100
Operating Supply Current : 50 µA
Max Operating Temperature : 70 °C