FAN1587AT33
Part Number : FAN1587AT33
Manufacturer : Rochester Electronics
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : FAN1587AT33.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : FAN1587AT33 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Through Hole
Packaging : Rail/Tube
Case/Package : TO-220AB
Output Current : 3 A
Dropout Voltage : 1.3 V
Number of Outputs : 1
Quiescent Current : 13 mA
Max Power Dissipation : 18 W
Min Operating Temperature : 0 °C
Products Category : Integrated Circuits (ICs) - PMIC - Voltage Regulators - Special Purpose
Qty : 2785 In Stock
Polarity : Positive
Output Type : Fixed
Number of Pins : 3
Output Voltage : 3.3 V
Max Input Voltage : 18 V
Power Dissipation : 18 W
Input Bias Current : 4 mA
Max Operating Temperature : 125 °C