IDT3CP0C02-24NSGET
Contact Now
IDT3CP0C02-24NSGET
Category : Integrated Circuits (ICs) Clock/Timing Programmable Timers and Oscillators
Count : -
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Series : -
Supplier Device Package : 4-VFQFPN (5x3.2)
Mfr : Renesas Electronics America Inc
Current - Supply : 2.5 mA
Voltage - Supply : 1.62V ~ 3.6V
Package / Case : 4-VDFN
Operating Temperature : -20°C ~ 70°C
Frequency : 24MHz
Type : Programmable Timer
Base Product Number : IDT3CP0C02
Description : IC OSC PROG TIMER 24MHZ 4-VFQFPN
Model Number : IDT3CP0C02-24NSGET
Contact Now
Programmable Timer IC 24MHz 4-VFQFPN (5x3.2)