CY7C1357C-100AXCT
Contact Now
CY7C1357C-100AXCT
Category : Integrated Circuits (ICs) Memory Memory
Memory Size : 9Mbit
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Surface Mount
Package : Bulk
Memory Type : Volatile
Mfr : Cypress Semiconductor Corp
Clock Frequency : 100 MHz
Voltage - Supply : 3.135V ~ 3.6V
Access Time : 7.5 ns
Package / Case : 100-LQFP
Memory Organization : 512K x 18
Operating Temperature : 0°C ~ 70°C (TA)
Technology : SRAM - Synchronous, SDR
Base Product Number : CY7C1357
Memory Format : SRAM
Description : IC SRAM 9MBIT PAR 100TQFP
Model Number : CY7C1357C-100AXCT
Contact Now
SRAM - Synchronous, SDR Memory IC 9Mbit Parallel 100 MHz 7.5 ns 100-TQFP (14x20)