S27KL0642DPBHB020
Contact Now
S27KL0642DPBHB020
Category : Integrated Circuits (ICs) Memory Memory
Memory Size : 64Mbit
Product Status : Active
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tray
Series : HyperRAM™ KL
DigiKey Programmable : Not Verified
Memory Interface : HyperBus
Write Cycle Time - Word, Page : 36ns
Supplier Device Package : 24-FBGA (6x8)
Memory Type : Volatile
Mfr : Infineon Technologies
Clock Frequency : 166 MHz
Voltage - Supply : 2.7V ~ 3.6V
Access Time : 36 ns
Package / Case : 24-VBGA
Memory Organization : 8M x 8
Operating Temperature : -40°C ~ 105°C (TA)
Technology : PSRAM (Pseudo SRAM)
Base Product Number : S27KL0642
Memory Format : PSRAM
Description : IC PSRAM 64MBIT HYPERBUS 24FBGA
Model Number : S27KL0642DPBHB020
Contact Now
PSRAM (Pseudo SRAM) Memory IC 64Mbit HyperBus 166 MHz 36 ns 24-FBGA (6x8)