GA50SICP12-227
Contact Now
GA50SICP12-227
Part Number : GA50SICP12-227
Manufacturer : GeneSiC Semiconductor
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : GA50SICP12-227.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : GA50SICP12-227 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Current : 50 A
Case/Package : SOT-227
Max Power Dissipation : 67 W
Drain to Source Voltage (Vdss) : 1.2 kV
Products Category : Discrete Semiconductor - Power Driver Modules
Qty : 835 In Stock
Applications : Body electronics & lighting Grid infrastructure Tablets
Voltage : 1.2 kV
Number of Pins : 4
Continuous Drain Current (ID) : 50 A