STGIPS10K60T-H
Contact Now
STGIPS10K60T-H
Part Number : STGIPS10K60T-H
Manufacturer : STMicroelectronics
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : STGIPS10K60T-H.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : STGIPS10K60T-H More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Through Hole
Height : 6 mm
Current : 10 A
Case/Package : Module
Number of Drivers : 1
Max Supply Voltage : 18 V
Turn-Off Delay Time : 430 ns
Max Power Dissipation : 33 W
Operating Supply Voltage : 15 V
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Discrete Semiconductor - Power Driver Modules
Qty : 921 In Stock
Width : 22.5 mm
Length : 44.9 mm
Voltage : 600 V
Number of Pins : 25
Number of Outputs : 1
Min Supply Voltage : 13.5 V
Max Collector Current : 10 A
Nominal Supply Current : 3.5 mA
Max Operating Temperature : 150 °C
Collector Emitter Voltage (VCEO) : 600 V