IRAMS10UP60B-2
Contact Now
IRAMS10UP60B-2
Part Number : IRAMS10UP60B-2
Manufacturer : Cypress Semiconductor
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : IRAMS10UP60B-2.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : IRAMS10UP60B-2 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Type : Integrated Circuit (IC)
Width : 5 mm
Length : 62 mm
Voltage : 600 V
Case/Package : Module
Output Current : 10 A
Isolation Voltage : 2 kV
Power Dissipation : 27 W
Min Supply Voltage : 12 V
Max Power Dissipation : 27 W
Max Operating Temperature : 125 °C
Max Junction Temperature (Tj) : 150 °C
Products Category : Discrete Semiconductor - Power Driver Modules
Qty : 503 In Stock
Applications : Advanced driver assistance systems (ADAS) Pro audio, video & signage Mobile phones
Mount : PCB, Through Hole
Height : 5.5 mm
Current : 10 A
Frequency : 20 kHz
Number of Pins : 1
Output Voltage : 600 V
Number of Outputs : 1
Max Supply Voltage : 20 V
Switching Frequency : 20 kHz
Nominal Supply Current : 165 µA
Min Operating Temperature : -40 °C