ST1010I6-RSLW-C
Contact Now
ST1010I6-RSLW-C
Category : Optoelectronics LCD, OLED, Graphic
Background Color : -
Display Type : TFT - Color, IPS (In-Plane Switching)
Product Status : Active
Package : Box
Viewing Area : 216.96mm W x 135.60mm H
Series : -
Diagonal Screen Size : 10.1" (256.54mm)
Graphics Color : Red, Green, Blue (RGB)
Touchscreen : -
Mfr : Santek
Backlight : LED - White
Display Mode : Transmissive
Interface : Digital, LVDS
Dot Pitch : 0.06mm W x 0.17mm H
Dot Size : -
Dot Pixels : 1280 x 800
Controller Type : -
Description : 10.1" TFT LCD 1280X800
Model Number : ST1010I6-RSLW-C
Contact Now
Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color, IPS (In-Plane Switching) Digital, LVDS 10.1" (256.54mm) 1280 x 800