GTWQ043C3A00PA
Contact Now
GTWQ043C3A00PA
Category : Optoelectronics LCD, OLED, Graphic
Background Color : -
Display Type : TFT - Color
Product Status : Active
Package : Bulk
Viewing Area : 95.04mm W x 53.86mm H
Series : GT-PA
Diagonal Screen Size : 4.3" (109.22mm)
Graphics Color : Red, Green, Blue (RGB)
Touchscreen : Capacitive
Mfr : Noritake Company Inc.
Backlight : LED
Interface : CMOS, I²C, SPI, UART, USB
Dot Pitch : 0.20mm W x 0.20mm H
Dot Size : -
Dot Pixels : 480 x 272 (WQVGA)
Base Product Number : GTWQ043
Description : LCD TFT TOUCH SCREEN 4.3" COMMAN
Model Number : GTWQ043C3A00PA
Contact Now
Capacitive Graphic LCD Display Module Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color CMOS, I²C, SPI, UART, USB 4.3" (109.22mm) 480 x 272 (WQVGA)