GEN4-ULCD-24DT-PI
Contact Now
GEN4-ULCD-24DT-PI
Category : Optoelectronics LCD, OLED, Graphic
Background Color : -
Display Type : TFT - Color
Product Status : Active
Package : Box
Viewing Area : 36.70mm W x 49.00mm H
Series : gen4
Diagonal Screen Size : 2.4" (60.96mm)
Graphics Color : Red, Green, Blue (RGB)
Touchscreen : Resistive
Mfr : 4D Systems Pty Ltd
Backlight : LED - White
Display Mode : Transmissive
Interface : I²C, SPI, TTL
Dot Pitch : 0.15mm W x 0.15mm H
Dot Size : -
Dot Pixels : 240 x 320
Base Product Number : GEN4-ULCD
Description : DISPLAY LCD TFT 2.4" 240X320
Model Number : GEN4-ULCD-24DT-PI
Contact Now
Resistive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color I²C, SPI, TTL 2.4" (60.96mm) 240 x 320