GEN4-ULCD-50DT-SB-AR
Contact Now
GEN4-ULCD-50DT-SB-AR
Package : Box
Viewing Area : 108.00mm W x 64.80mm H
Series : gen4
Diagonal Screen Size : 5" (127.00mm)
Display Mode : Transmissive
Interface : Parallel/Serial
Dot Pitch : 0.14mm W x 0.14mm H
Dot Size : -
Dot Pixels : 800 x 480 (WVGA)
Base Product Number : GEN4-ULCD
Description : DISPLAY LCD TFT 5.0" 800X480
Model Number : GEN4-ULCD-50DT-SB-AR
Contact Now
Resistive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color Parallel/Serial 5" (127.00mm) 800 x 480 (WVGA)