GEN4-ULCD-70DCT-CLB-SB-PI
Contact Now
GEN4-ULCD-70DCT-CLB-SB-PI
Package : Box
Viewing Area : 154.00mm W x 85.92mm H
Series : gen4
Diagonal Screen Size : 7" (177.80mm)
Graphics Color : Red, Green, Blue (RGB)
Touchscreen : Capacitive
Display Mode : Transmissive
Interface : Parallel/Serial
Dot Pitch : 0.19mm W x 0.18mm H
Dot Size : -
Dot Pixels : 800 x 480 (WVGA)
Base Product Number : GEN4-ULCD
Description : DISPLAY LCD TFT 7.0" 800X480
Model Number : GEN4-ULCD-70DCT-CLB-SB-PI
Contact Now
Capacitive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color Parallel/Serial 7" (177.80mm) 800 x 480 (WVGA)