DLC1010ACM36QT-2
Contact Now
DLC1010ACM36QT-2
Category : Optoelectronics LCD, OLED, Graphic
Background Color : -
Display Type : TFT - Color
Product Status : Active
Package : Box
Viewing Area : 226.40mm W x 129.00mm H
Series : -
Diagonal Screen Size : 10.1" (256.54mm)
Graphics Color : Red, Green, Blue (RGB)
Touchscreen : -
Mfr : DLC Display Co.,Ltd
Backlight : LED
Display Mode : Transmissive
Interface : -
Dot Pitch : -
Dot Size : -
Dot Pixels : 1024 x 600
Controller Type : HX8282, HX8696
Description : 10.1" TFT 1024X600
Model Number : DLC1010ACM36QT-2
Contact Now
Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color 10.1" (256.54mm) 1024 x 600