ERZ-VEAV560
Contact Now
ERZ-VEAV560
  • 1
Diameter : 10 mm
Voltage Rating AC : 35 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 1 kA
Termination Style : Radial
Clamping Voltage : 110 V
Series : V
Varistor Voltage : 56 VDC
Voltage Rating DC : 45 VDC
Capacitance : 3750 pF