ERZ-V10D391
Contact Now
ERZ-V10D391
  • 1
Diameter : 10 mm
Voltage Rating AC : 250 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 3.5 kA
Termination Style : Radial
Packaging : Bulk
Clamping Voltage : 650 V
Series : V
Varistor Voltage : 390 VDC
Voltage Rating DC : 320 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 300 pF
Product : MOV
Manufacturer : Panasonics
Description : Varistors 390V 2500A ZNR SUR ABSORBER 10MM