ERZ-VA7V101
Contact Now
ERZ-VA7V101
  • 1
Diameter : 7 mm
Voltage Rating AC : 60 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 1.75 kA
Termination Style : Radial
Clamping Voltage : 165 V
Series : V
Varistor Voltage : 100 VDC
Voltage Rating DC : 85 VDC
Capacitance : 700 pF