B72214S0300K531
Contact Now
B72214S0300K531
  • 1
Diameter : 14 mm
Voltage Rating AC : 30 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 1 kA
Surge Energy Rating : 9 J
Termination Style : Radial
Packaging : Reel
Clamping Voltage : 93 V
Series : StandardD
Varistor Voltage : 47 VDC
Voltage Rating DC : 38 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 4950 pF