B72210S2551K101
Contact Now
B72210S2551K101
  • 1
Voltage Rating AC : 550 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 3.5 kA
Surge Energy Rating : 90 J
Termination Style : Radial
Packaging : Bulk
Series : AdvanceD
Varistor Voltage : 910 VDC
Voltage Rating DC : 745 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 105 pF