B72530T400K62
Contact Now
B72530T400K62
  • 1
Voltage Rating AC : 40 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 250 A
Surge Energy Rating : 2.3 J
Package / Case : 1210 (3225 metric)
Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Clamping Voltage : 110 V
Voltage Rating DC : 56 VDC
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Capacitance : 500 pF