B72214P2461K101
Contact Now
B72214P2461K101
  • 1
Diameter : 16.5 mm
Voltage Rating AC : 460 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 6 kA
Surge Energy Rating : 200 J
Packaging : Bulk
Series : AdvanceD-MP S14
Voltage Rating DC : 615 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 320 pF