ERZ-V20R241
Contact Now
ERZ-V20R241
  • 1
Diameter : 20 mm
Voltage Rating AC : 150 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 10 kA
Surge Energy Rating : 120 J
Termination Style : Solder Terminal
Clamping Voltage : 395 V
Series : V
Varistor Voltage : 240 VDC
Voltage Rating DC : 200 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 1500 pF
Product : MOV
Manufacturer : Panasonics
Description : Varistors 240V 6500A ZNR SUR ABSORBER 20MM