ERZ-V20D220
Contact Now
ERZ-V20D220
  • 1
Diameter : 20 mm
Voltage Rating AC : 14 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 3 A
Surge Energy Rating : 16 J
Termination Style : Radial
Packaging : Reel
Clamping Voltage : 43 V
Series : V
Varistor Voltage : 22 VDC
Voltage Rating DC : 18 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 0.03 uF
Product : MOV
Manufacturer : Panasonics
Description : Varistors 22V 2000A ZNR SUR ABSORBER 20MM