B72214P2351K101
Contact Now
B72214P2351K101
  • 1
Voltage Rating AC : 350 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 6 kA
Surge Energy Rating : 165 J
Termination Style : Radial
Packaging : Bulk
Clamping Voltage : 910 V
Series : AdvanceD-MP S14
Varistor Voltage : 560 V
Voltage Rating DC : 460 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 410 pF