PTS181233V075
Contact Now
PTS181233V075
  • 1
Product Category : Resettable Fuses - PPTC
Mounting Style : SMD/SMT
Resistance : 0.4 Ohms
Package / Case : 1812 (4532 metric)
Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Maximum Voltage : 33 V
Series : PTS1812
Current Rating - Max : 20 A
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Hold Current : 0.75 A
Trip Current : 1.5 A
Manufacturer : Bussmann / Eaton
Description : Resettable Fuses - PPTC PPTC 1812 33V 0.75A SMD