RXEF185-1
Contact Now
RXEF185-1
  • 1
Product Category : Resettable Fuses - PPTC
Mounting Style : Through Hole
Resistance : 0.19 Ohms
Termination Style : Radial
Packaging : Bulk
Maximum Voltage : 72 VDC
Series : RXEF
Current Rating - Max : -
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Hold Current : 1.85 A
Trip Current : 3.7 A
Manufacturer : Littelfuse
Description : Resettable Fuses - PPTC Polyswitch 3.7A 1 inch lead