VLP175UAF
Contact Now
VLP175UAF
  • 1
Product Category : Resettable Fuses - PPTC
Mounting Style : SMD/SMT
Resistance : 0.05 Ohms
Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Bulk
Maximum Voltage : 16 V
Series : VLP
Current Rating - Max : -
Hold Current : 1.75 A
Trip Current : 4.2 A
Manufacturer : Littelfuse
Description : Resettable Fuses - PPTC 16V 1.75A Ih 0.05ohm