IXGH10N100U1
Contact Now
IXGH10N100U1
Part Number : IXGH10N100U1
Manufacturer : Wickmann / Littelfuse
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : IXGH10N100U1.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : IXGH10N100U1 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Through Hole
Case/Package : TO-247-3
Voltage Rating (DC) : 1 kV
Max Power Dissipation : 100 W
Collector Emitter Voltage (VCEO) : 3.5 V
Products Category : Discrete Semiconductor - Transistors - IGBTs - Single
Qty : 694 In Stock
Applications : Body electronics & lighting Factory automation & control Gaming
Packaging : Bulk
Current Rating : 20 A
Max Collector Current : 20 A
Reverse Recovery Time : 60 ns
Collector Emitter Breakdown Voltage : 1 kV