TYN20B-600T,118
Contact Now
TYN20B-600T,118
Category : Discrete Semiconductor Products Thyristors SCRs
Voltage - On State (Vtm) (Max) : 1.5 V
Product Status : Active
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tape & Reel (TR)
Current - Off State (Max) : 1 mA
Series : -
Current - On State (It (AV)) (Max) : 12.7 A
Mfr : WeEn Semiconductors
Supplier Device Package : D2PAK
Current - On State (It (RMS)) (Max) : 20 A
Voltage - Off State : 600 V
Operating Temperature : -
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) : 32 mA
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) : 1.3 V
Package / Case : TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
SCR Type : Standard Recovery
Current - Hold (Ih) (Max) : 40 mA
Base Product Number : TYN20
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) : 210A, 231A
Description : SCR 600V 20A D2PAK
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Model Number : TYN20B-600T,118
Contact Now
SCR 600 V 20 A Standard Recovery Surface Mount D2PAK