TN6050-12WL
Contact Now
TN6050-12WL
Category : Discrete Semiconductor Products Thyristors SCRs
Product Status : Obsolete
Package : Tube
Voltage - Off State : 1.2 kV
Series : -
Mfr : STMicroelectronics
Current - On State (It (RMS)) (Max) : 60 A
Operating Temperature : 125°C (TJ)
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) : 50 mA
SCR Type : Standard Recovery
Base Product Number : TN6050
Description : DFD THYR TRIAC & RECTIFIER
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Model Number : TN6050-12WL
Contact Now
SCR 1.2 kV 60 A Standard Recovery