TYN12B-600LTJ
Contact Now
TYN12B-600LTJ
Category : Discrete Semiconductor Products Thyristors SCRs
Voltage - On State (Vtm) (Max) : 1.4 V
Product Status : Active
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Current - Off State (Max) : 1 mA
Series : -
Current - On State (It (AV)) (Max) : 7.5 A
Mfr : WeEn Semiconductors
Supplier Device Package : D2PAK
Current - On State (It (RMS)) (Max) : 12 A
Voltage - Off State : 650 V
Operating Temperature : 150°C (TJ)
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) : 5 mA
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) : 1 V
Package / Case : TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
SCR Type : Sensitive Gate
Current - Hold (Ih) (Max) : 20 mA
Base Product Number : TYN12
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) : 120A, 132A
Description : SCR 650V 12A D2PAK
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Model Number : TYN12B-600LTJ
Contact Now
SCR 650 V 12 A Sensitive Gate Surface Mount D2PAK