MRFE6VP8600HR5
Contact Now
MRFE6VP8600HR5
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors FETs, MOSFETs RF FETs, MOSFETs
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Chassis Mount
Voltage - Rated : 130 V
Package : Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Configuration : Dual
Series : -
Noise Figure : -
Supplier Device Package : NI-1230
Voltage - Test : 50 V
Mfr : USA Inc.
Frequency : 860MHz
Gain : 19.3dB
Package / Case : NI-1230
Current - Test : 1.4 A
Power - Output : 125W
Technology : LDMOS
Current Rating (Amps) : -
Base Product Number : MRFE6
Description : FET RF 2CH 130V 860MHZ NI-1230
Model Number : MRFE6VP8600HR5
Contact Now
RF Mosfet 50 V 1.4 A 860MHz 19.3dB 125W NI-1230